Опитування та допит дітей у досудовому розслідуванні. “Процес, психологія, практика, досвід” – тренінг для слідчих територіальних підрозділів, а також для представників прокуратури, безоплатної правової допомоги та інших служб, які піклуються про дітей, організували в ГУНП в Тернопільській області.
“Доволі важлива тема – це тема наших дітей, це проведення слідчих дій з нашими неповнолітніми, з нашими дітьми. Я хочу, щоб ви за сьогоднішній день дізналися щось нове та важливе, а думками поділилися з колегами, щоб це був формат не монологу, а діалогу”, – звернувся до учасників зустрічі заступник начальника ГУНП в Тернопільській області Андрій Ткачик.
Тернопільщина одна із дванадцяти областей, яка впроваджує у правову систему міжнародні стандарти правосуддя, дружнього до дитини. Слідчі поліції, дізнавачі, прокурори та інші експерти роблять усе можливе, аби адаптувати кримінальний процес до потреб дітей, сприяти їхній реінтеграції та реабілітації.
За словами начальника відділу захисту інтересів дітей і протидії домашньому насильству Тернопільської обласної прокуратури Тетяни Войтович, у розслідуванні кримінальних проваджень вони залучають до роботи з дітьми психологів, адвокатів, працюють над тим, аби якомога швидше відбулося досудове розслідування та судовий розгляд, щоб дитина відчула максимальний захист зі сторони держави.
Сьогодні при органах досудового розслідування, а також у відділах та відділеннях поліції створені “зелені кімнати”. З 2022 року в Тернопільській області впроваджується проєкт “Барнахус”. Його спеціалісти працюють так, аби отримати свідчення дитини, не завдавши їй емоційної шкоди.
“У цих “зелених кімнатах” діти почуваються краще, вільніше. Відчувається різниця, що ти дитину привозиш в поліцію, а що в “зелену кімнату”. Правильність проведення слідчих дій сприяє тому, що кримінальне провадження йде до суду швидше, а докази збираються якісно. Це дає можливість оголосити підозру особам, які скоїли даний злочин, засудити їх та отримати обвинувальний вирок”, – стверджує старший слідчий Кременецького відділення поліції Інна Янюк.
Співпраця представників різних відомств дозволяє уникнути повторної травматизації дитини та забезпечує кращий результат під час слідства. Правоохоронці, органи юстиції та соціальні працівники роблять усе від них можливе, аби захищати права та законні інтереси дітей.