468×60
468×60

Порядок ввезення транспортних засобів громадянами на період дії воєнного стану

close-up-of-a-car-parked-on-city-street-side-2022-01-17-17-11-37-utcЗаконом України від 24 березня 2022 року № 2142-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану», який набрав чинності 06.04.2022, запроваджено звільнення від оподаткування митними платежами автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, транспортних засобів для перевезення вантажів, які ввозяться громадянами на митну територію України для вільного обігу.

Застосування митного оформлення транспортних засобів громадян зі звільненням від оподаткування є заходом тимчасовим і обмежується періодом дії в Україні військового стану;

будь-яких особливостей декларування транспортних засобів чи строків їх митного оформлення Законом № 2142-ІХ не встановлено; норми актів законодавства щодо декларування товарів, застосування типів митних декларацій є чинними і продовжують застосовуватись.

Митне оформлення вищезазначених транспортних засобів які підлягають державній реєстрації, здійснюється у будь-якому митному органі на всій митній території України з пред’явленням їх цьому органу. При митному оформленні таких товарів подання попередньої митної декларації, доставка та пред’явлення цих товарів митному органу, яким оформлена така попередня митна декларація, є обов’язковими. При митному оформленні таких товарів у пункті пропуску через державний кордон України попередня митна декларація не подається.

Зазначенні транспортні засоби, що були зареєстровані у відповідних реєстраційних органах іноземних держав і ввозяться в Україну для вільного обігу, повинні бути зняті з обліку в цих органах.

Даний закон не скасовує вимоги щодо необхідності підтвердження відповідності транспортних засобів екологічним нормам згідно з положеннями Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів» від 06 липня 2005 року № 2739-IV (із змінами) Документом, що засвідчує відповідність транспортних засобів таким вимогам, є сертифікат або інший документ про підтвердження відповідності, виданий згідно із законодавством України, що вказує, якому саме рівню екологічних норм відповідає за конструкцією транспортний засіб.

Звільнення від оподаткування митними платежами не застосовуються до авто, які мають походження з країни визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або визнаною державою-агресором щодо України згідно із законодавством, або ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом та транспортних засобів, які були ввезені (ввозяться) в України в режимах тимчасового ввезення чи транзиту.

По завершенню дії воєнного стану, громадянам не потрібно буде доплачувати платежі, від яких вони наразі звільнені. Законом не передбачено відстрочень.

 

Схожі статті