468×60
468×60

Правоохоронці Тернопільщини у травневі вихідні працюватимуть в посиленому режимі

день-памяті-день-перемоги8 та 9 травня в області відбудуться урочисті заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення, а також  Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Для забезпечення правопорядку на службу вийдуть сто  працівників поліції та Нацгвардії.

Наймасовіші пам’ятні заходи пройдуть 8 травня в обласному центрі, біля монументу «Материнський поклик» в парку Слави та біля могили «Жертв політичних репресій» , що на Микулинецькому кладовищі.

Напередодні урочистостей поліцейські  візьмуть під охорону  меморіальні комплекси присвячені  Дню пам’яті та примирення для недопущення їх пошкодження й вандалізму. Працівники вибухотехнічної служби спільно з кінологами  обстежуватимуть  місця  проведення масових заходів задля виявлення небезпечних предметів.

Працівники поліції Тернопільщини закликають краян проявити толерантність та витримку задля уникнення можливих провокацій,  дотримуватися карантинних норм та не використовувати заборонену символіку.

Нагадуємо – згідно чинного законодавства заборонене публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення. Відповідно до ст. 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення такі дії тягнуть за собою накладення штрафу від 850 до 5100 гривень або адміністративний арешт на строк до 15 діб з конфіскацією георгіївської стрічки або предметів, що містять її зображення.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» заборонено виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, у тому числі у вигляді сувенірної продукції.

За порушення норм закону передбачена кримінальна відповідальність за ст. 436-1 Кримінального кодексу України – від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

На всі протиправні дії працівники поліції реагуватимуть в рамках чинного законодавства.

Схожі статті