Що відомо про метапневмовірус: шляхи зараження та ознаки хвороби

2

Метапневмовірус, який нещодавно спалахнув у Китаї, циркулює в Україні протягом кожного епідемічного сезону. Тож наразі ситуація контрольована. Про це інформує Центр громадського здоровʼя.

Метапневмовірус – це традиційний вірус, який циркулює в Україні протягом кожного епідсезону. Центр громадського здоров’я щотижня надає інформацію про цей та інші віруси, які є актуальними в межах епідсезону.

Симптоми метапневмовірусу схожі на застуду або легкі випадки грипу: нежить, кашель, температура. У порівнянні з таким захворюванням, як грип, метапневмовірус зазвичай протікає значно легше й дуже рідко викликає ускладнення.

Як повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я, метапневмовірус або HMPV (human metapneumovirus) відкрито понад 20 років тому, і він є доволі поширеним – більшість людей перехворіють хоча б раз у житті.

Інкубаційний період метапнемовірусу становить від 3 до 6 днів. Потім можуть проявлятися такі симптоми:

кашель;
висока температура;
закладеність носа;
біль у горлі;
нудота і блювота;
задишка.

У більшості випадків захворювання триває 2-5 днів і минає самостійно. Але в деяких випадках можуть розвинутися ускладнення: бронхіт, пневмонія, інфекції середнього вуха, хрипи. Якщо симптоми не минули через два тижні, ВООЗ радить звертатися до лікаря.

Захист від нього не потребує особливих заходів, окрім тих, які ми знаємо з дитинства:

регулярно мийте руки з милом;
уникайте контактів із хворими людьми;
дотримуйтесь етикету кашлю (прикривайте рот серветкою чи згином ліктя);
періодично провітрюйте приміщення.

Не менш важливою є інформаційна гігієна – довіряйте виключно офіційній інформації!