В їдальні навчально-оздоровчого табору вибухнув балон із газом. Розпочалася пожежа. Є постраждалі. На місце надзвичайної ситуації виїжджали пожежники, бригада екстреної медичної допомоги та поліція. Усе це – сценарій спільних оперативно-тактичних навчань з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації з масовим ураженням.
Його реалізовували студенти випускного курсу Тернопільського медуніверситету за напрямком «Парамедик», а також представники відомчого закладу охорони здоров’я МВС в області. Навчання складалися з трьох етапів: теоретичного, практичного та підсумкового дебрифінгу.
Згідно з легендою через 15 хвилин з моменту отримання повідомлення про вибух на місце події прибули екіпажі пожежно-рятувальної служби, Національної поліції та бригада парамедиків.
Із задимленого приміщення пожежники виносили постраждалих й передавали медикам, які надавали екстрену медичну допомогу, залучаючи додаткові бригади парамедиків, пожежників-рятувальників та поліцейських.
Правоохоронці забезпечували безпеку руху, підтримували громадську безпеку й також відпрацьовували навики надання домедичної допомоги – зупинки кровотечі, стабілізації голови та шиї у травмованого, забезпечення прохідності дихальних шляхів, переведення постраждалого у стабільне бокове положення, підтримання температурного балансу в постраждалих.
У цьому працівникам поліції, переконані організатори, допомогло проходження кусу домедичної допомоги «Перший на місці події», який організовували у Тернопільському медуніверситеті.
Завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини Арсен Гудима каже, що проведені навчання були максимально наближені до реальної ситуації, а успішна комунікація і командна взаємодія між рятувальними службами стала запорукою успіху рятувальної операції.
Організатори сподіваються, що навчання будуть систематичними задля професійної підготовки поліцейських, пожежників та медичних працівників.