Масштабну спецоперацію із затримання торговців сильнодіючими медичними препаратами оперативники поліції Тернопільщини із залученням спецпідрозділу КОРД, під процесуальним керівництвом Тернопільської місцевої прокуратури провели оперативники управління боротьби з незаконним обігом наркотиків. Двох сімейних лікарів, раніше неодноразово судиму наркозалежну чортківчанку та таксиста підозрюють у реалізації засобів, що підлягають предметно-кількісному обліку.
-Два роки ми проводили документування злочинної діяльності цих осіб, – розповів керівник управління протидії наркозлочинності ГУНП в Тернопільській області Михайло Димида. – Наразі оперативні заходи тривають, адже маємо ще чимало запитань до фігурантів цього кримінального провадження.
У 2015 році співробітники управління протидії наркозлочинності отримали оперативну інформацію про те, що жителька Чорткова реалізовує у Тернополі медичні препарати Соннат і Димедрол – таблетки, що підсилюють дію наркотиків, відпускаються тільки за рецептами в обмеженій кількості. Було зрозуміло, у цьому наркобізнесі в раніше судимої чорківчанки мають бути спільники. І на їх слід поліцейські вийшли. Причетними до кримінального збагачення виявилися двоє сімейних лікарів з Чорткова. Спочатку медики лише продавали спільниці рецепти, отримуючи по 200 гривень за кожен «папірець», а згодом один із ескулапів вирішив й сам торгувати таблетками, – так навару виходило значно більше.
До наркозалежних покупців товар доходив з величезною накруткою.
Приміром, якщо вартість упаковки медичного препарату в аптеці – сто гривень, то на чорному ринку одна таблетка вартувала сімдесят гривень. Коли бізнес був налагоджений, чортківчанка, шукаючи нові канали збуту, залучила до справи тернопільського таксиста.
Попередньо відомо, рецепти горе-медики виписували на осіб, котрі або за кордоном, або похилого віку, або навіть немає в живих.
Зі слів Михайла Димиди, під час санкціонованого обшуку в одного з лікарів було знайдено та вилучено майже тисячу таблеток препаратів Соннат, Димедрол, Фенозепам, Гідазепам, медичні картки пацієнтів, куди, вочевидь, і вписувалися схеми прийому цих лікарських засобів, десять готових рецептів, лікарську печатку, банківські картки та 12 тисяч гривень. У будинку спільниці, окрім 50 таблеток, готових до реалізації, також знайдено 20 кілограмів макової соломки, 15 грамів опію, посуд для виготовлення наркотиків та 9 тисяч гривень, здобутих злочинним шляхом. В тернопільського таксиста вилучено 204 таблетки та 6600 гривень. Ще один лікар тримав у себе вдома медичні карти пацієнтів та лікарську печатку. Загальна вартість вилучених медичних препаратів за цінами «чорного ринку» становить сто тисяч гривень.
45-річній чортківчанці оголошено підозру за частиною 3 статті 321 Кримінального кодексу та обрано міру запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту. Вирішується питання про оголошення підозри та обрання міри запобіжного заходу її спільникам.