Двоє чоловіків та жінка склали кістяк злочинної зграї, що орудувала на Тернопіллі. Кожен зі зловмисників мав своє завдання у злодійському «проекті».
31-річна тернополянка вивідувала інформацію про господарів, їхні статки, дізнавалася коли останніх не буде вдома, її 33-річний знайомий відповідав за «безпечне» перебування в чужій домівці, а головним торбохватом виступав раніше судимий за вбивство 47-річний житель обласного центру.
За оперативними даними, свою злочину діяльність тріо розпочало цього року на третій день Великодніх свят. За цей період жертвами злодіїв стали троє мешканців Тернополя. Усі жили по сусідству зі «спостерігачкою», родина зі Збаража – теж добрі знайомі тернополянки. П’ятим у списку жертв мав бути мешканець Вишнівця Збаразького району, однак зловмисникам не вдалося довести справу до кінця.
- Одразу після замаху на крадіжку нам вдалося затримати зловмисників, – розповів начальник відділу управління кримінальної поліції Михайло Шмиглик. – Нині щодо підозрюваних розпочато кримінальне провадження за частиною третьою статті 185 Кримінального кодексу. До слова, з трьох учасників зграї лише жінка не має судимості. Її спільники вже не раз потрапляли у поле зору правоохоронців.
Об’єктами наживи зловмисників переважно ставали квартири на першому поверсі та приватні будинки. Проникали туди шляхом віджиму пластикових вікон.
Зі слів криміналістів, котрі документували діяльність зграї, плани в лиходіїв були грандіозні. На досягнутому зупиняти не збиралися. Злочини планували фактично щотижня, та не завжди вдавалося проникати до чужих квартир.
Перевагу зловмисники надавали цінним негабаритним речам і грошам. Приміром з однієї квартири винесли 5000 доларів США, 1150 євро, 35000 гривень та близько 20 найменувань золотих виробів. З приватного будинку у Збаражі, окрім валюти та ювелірних прикрас, поцупили золоті злитки та монети, ноутбук, срібний посуд. Частину цінностей здавали до ломбардів, решту возили на ринки східних областей.
Правоохоронці перевіряють зловмисників на причетність до вчинення інших протиправних діянь, а також з’ясовують, чи були у них спільники.