468×60
468×60

Бізнес на ухилянтах: внутрішня безпека поліції викрила тернопільського ділка

6758202541894766230За 5500 доларів США фігурант обіцяв вплинути на членів військово-лікарської комісії для оформлення діагнозу, який надає чоловікам можливість отримати відстрочку від армії за станом здоров’я та безперешкодно покинути державу. Йому вже оголошено про підозру.
У поле зору оперативників Тернопільського управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції та слідчих поліції Тернопільщини потрапив 44-річний місцевий житель. Зловмисник підшукував осіб в інтернеті та серед особистих знайомих та пропонував їм зробити так званий «білий квиток».
Клієнтів він запевняв, що має знайомства та може вплинути на рішення членів військово-лікарської комісії. Тому за 5500 доларів США обіцяв «зробити» медичний висновок про непридатність до військової служби та отримати рекомендацією лікарів: пройти лікувальну терапію в іншій державі. На основі цих документів ухилянти могли на законних підставах виїхати до країн Європейського Союзу.
Оперативники внутрішньої безпеки НПУ та Департаменту військової контррозвідки СБУ спільно зі слідчими ГУНП в Тернопільській області затримали 44-річного чоловіка під час отримання грошових коштів.
Наразі йому вже оголошено про підозру за ч.2 ст.369-2 (Зловживання впливом) Кримінального кодексу України. За незаконні оборудки зловмиснику загрожує до п’яти років позбавлення волі.
Досудове розслідування триває з метою встановлення всіх обставин та притягнення до відповідальності ймовірних спільників фігуранта.
Процесуальне керівництво здійснює Тернопільська окружна прокуратура.

Схожі статті