Інтернет-злодії полюють на халяву та шукають довірливих людей. Шахраї, як правило, вимагають чи випрошують гроші не у власника сторінки, а у його друзів. Вони розповідають від імені товариша жалісні історії та просять про допомогу або позичити гроші.
У пастку зловмисників потрапила жителька Тернополя. Жінка розповіла, що отримала в соцмережах повідомлення від сестри, яка просила позичити 5000 гривень. Потерпіла без вагань перекинула їй необхідну суму на вказаний рахунок і лише після розмови з родичкою зрозуміла, що гроші отримали шахраї. Справою займаються дізнавачі Тернопільського районного управління поліції.
Власникам інтернет-сторінок варто пам’ятати, що легше убезпечити себе від крадіжки, ніж потім розбиратися з шахраями.
Найкращий захист, кажуть правоохоронці, це подвійний захист – додатковий пароль, або підтвердження входу через смс-повідомлення на ваш особистий телефон, або на поштову скриню.
Пароль для сторінок має бути складний, з використанням цифр, букв верхнього і нижнього реєстру. Для різних акаунтів він повинен бути різний і в ньому не повинно бути особистої інформації.
Не варто завантажувати та реєструватися в сумнівних програмах і не вводити на таких сайтах своїх дані в графі про згоду на використання та обробку персональних даних.
Перш ніж допомагати людині та перекидати їй гроші, уточніть інформацію при особистій розмові.