468×60
468×60

Основні порушення під час виборчої кампанії на Тернопільщині

Про роботу працівників поліції у ході передвиборчої кампанії та результати розгляду звернень громадян щодо можливих порушень, пов’язаних з виборчим процесом розповів Олександр Богомол. Про перебіг кампанії з виборів Президента України 2019 року з журналістами та представниками Громадянської мережі ОПОРА обговорили в Тернопільському прес-клубі.

Регіональний координатор Опори в Тернопільській області Ігор Маруняк зазначив, що їхня громадська організація розпочала довготермінове спостереження за виборами Президента України, яке триватиме до оголошення результатів.  Загалом по Україні працює 204 постійних спостерігачів.

При ГУНП в Тернопільській області створено робочу групу до якої входять як представники громадських організацій, так і правоохоронці, які займаються профілактичною, практичною та інформаційною роботою.

- Станом на 26 лютого на території області зареєстровано шістдесят заяв, пов’язаних із виборчою кампанією,- зазначив Олександо Богомол. – За результатами перевірки поліцейські склали двадцять адміністративних протоколів та відкрили одне кримінальне провадження. Більша частина повідомлень – це порушення щодо розміщення виборчої агітації, а саме неналежного зазначення вихідних даних та реквізитів на білбордах. По деяким з них суд вже виніс рішення та притягнув винних осіб до відповідальності. Інша частина повідомлень – неналежне розташування агітаційних наметів.

Надходили до поліцейських звернення про можливий підкуп виборців. У ході перевірок інформація не підтвердилася. Незнайомка телефонувала до людей й пропонувала грошову винагороду за голос.

- Перевіривши мобільний номер нам вдалося встановити, що за малий проміжок часу з цього номеру було здійснено близько 9000 телефонних дзвінків по всій Україні з подібною пропозицією. Їх мета – дискримінація кандидата в Президенти, – запевнив очільник Нацполіції краю.

Працівники поліції звертаються до мешканців краю-учасників виборчого процесу дотримуватися вимог чинного законодавства, не приставати на шахрайські пропозиції та провокації тих чи інших політичних сил, а про будь-які факти підкупу повідомляти на лінію “102″.

Нагадуємо, санкція статті 160 ККУ передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Схожі статті