У Тернополі чоловік розраховувався в аптеках та магазинах фальшивими купюрами номіналом у 500 гривень. Впродовж одного дня жертвами шахрая стали продавці трьох закладів. За 45 хвилин невідомий позбувся трьох п’ятисотгривневих купюр у трьох торгових мережах на вулиці Злуки.
За словами провізора аптеки, до них зайшов чоловік, взяв товар вартістю 65 гривень і розрахувався за нього півтисячною купюрою. Спочатку банкнота викликала сумнів у продавця, але її все таки прийняли.
Як стало відомо у ході слідчо-оперативних заходів, чоловік такою ж купюрою розрахувався й в сусідньому магазині. Третьою жертвою шахрая стали провізори ще однієї аптеки.
Про те, що купюра фальшива, дізналися одні з потерпілих. Директор закладу сумнівну банкноту занесла в банк і там підтвердили підробку хорошої якості. Про ймовірного зловмисника провізори вирішили повідомити сусідні установи, але як з’ясувалося, шахрай там побував одразу після них.
- Усі купюри у нашому банку перевіряються на спеціалізованому касовому обладнанні. Окрім цього касир звертає візуально увагу на водяні знаки, захисні стрічки, рельєфне зображення – так званий Орловський друк, – розповідає Василь Кобель, керівник одного з банківських відділень Тернополя. – Якщо виникають сумніви в справжності купюри, радимо таку купюру не брати, не давати здачу з даної купюри. Якщо є можливість і поряд є відділення банку, зайти туди і касир скаже справжня, чи ні банкнота.
Василь Кобель каже, що як правило шахраї підробляють купюри невеликого номіналу, оскільки на них увага звертається менше. У будь-якому випадку та при виникненні сумнівів фінансист радить звертатися до фахівців та у правоохоронні органи.
Дане шахрайство розслідують працівники поліції. Вони опитують потерпілих, встановлюють та розшукують особу підозрюваного.