Власникам велосипедів слід бути обачними, адже літо – гаряча пора для велокрадіїв. Правоохоронці кажуть, що знайти двоколісник набагато важче, ніж, до прикладу, автомобіль. Адже на цей транспорт не потрібно жодних документів. Тож, чи людина вкрала велосипед, чи придбала з рук – невідомо.
Лише за одну добу із заявами про зникнення двоколісних транспортних засобів звернулося два мешканця області. Один з потерпілих – житель Чортківського району. Він залишив свій транспорт без нагляду в приміщенні закладу громадського харчування. Правоохоронцям вдалося вийти на слід крадія. Ним виявився житель сусіднього села.
Відшукали працівники поліції і велосипед мешканки бучаччини. Жінка також залишила транспорт, а коли повернулася – його вже не було.
І таких випадків щодня багато, стверджують поліцейські. Проте не всі потерпілі повідомляють про злочин, оскільки сподіваються найти згубу самостійно.
Досвідчені велосипедисти радять: щоб вберегтися від крадіжок, варто не економити на захистах безпеки. Замість звичайного дешевого тросу краще використовувати простий міцний ланцюг з надійним замком. Такий захист можна зламати лише професійним інструментом, та й часу на це знадобиться більше. Важливо також, як закріпити велосипед до стійки.
Не правильно кріпити лише одну велосипедну раму, як це робить більшість людей. Бажано брати два ланцюги або U-подібний замок.
Експерти розповідають, що для крадіжки достатньо всього кілька хвилин, тож радять надійно паркувати свої велосипеди і не залишати їх надовго без нагляду.