468×60
468×60

Як зареєструвати авто

Реєстрація автомобілів в органах МВС здійснюється згідно постанови Кабінету Міністрів України № 1388 «Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів”.

Для того, щоб зареєструвати придбаний транспортний засіб, необхідно звернутися у будь-який територіальний сервісний центр МВС (незалежно від місця реєстрації нового чи старого власника авто) із заявою. Крім заяви необхідно надати документи, які посвідчують особу заявника (паспорт громадянина України), ідентифікаційний код, а також документи, що підтверджують правомірність придбання транспортного засобу (довіреність).

У територіальному сервісному центрі МВС укладається договір купівлі-продажу, який є безкоштовним. Крім вищезазначених документів потрібно подати свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) та копію реєстраційної картки, що додається до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, з відміткою уповноваженого органу МВС про зняття транспортного засобу з обліку.

Якщо автомобіль знімається з обліку одночасно з встановленням «на облік» наступним власником, копія реєстраційної картки не потрібна. Після засвідчення адміністратором ТСЦ МВС підписів продавця та покупця автівки, у договорі купівлі-продажу співробітники центру за вашими даними оформляють заяву та перевіряють за базами даних обтяжень.

Відповідно до пункту 15 постанови Кабінету Міністрів України № 1388, під час проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортні засоби (крім випадків реєстрації нових транспортних засобів, перереєстрації транспортних засобів у зв’язку із зміною найменування та адреси юридичних осіб, прізвища, імені чи по батькові, місця проживання фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, вибракування їх у цілому) підлягають огляду фахівцями експертної служби МВС з метою звірення ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними в поданих власником для реєстрації документах.

Якщо все гаразд, користувач здійснює необхідні платежі (стандартні, як і при звичайній реєстрації), передбачені постановою Кабінету Міністрів України № 1098 від 26 жовтня 2011 року «Деякі питання надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг». Після цього видається нове свідоцтво про реєстрацію ТЗ (техпаспорт), а також автомобільний номерний знак.

Зокрема, на сьогоднішній день перереєстрація транспортного засобу іноземного виробництва без урахування банківських послуг становить 687 грн. 07 коп. із заміною державних номерних знаків, 588 грн. 11 коп. без заміни, вітчизняного 604 грн. 53 коп. з заміною та 505 грн. 59 коп. без заміни, а також зняття з обліку авто іноземного виробництва 408 грн. 43 коп. та 325 грн. 89 коп. вітчизняного виробництва.

Схожі статті