468×60
468×60

На Тернопільщині завершився місячник добровільної здачі зброї

zbroyaПершого квітня завершився місячник добровільної здачі зброї. Цього разу до правоохоронних органів громадяни принесли 168 одиниць різних видів зброї та 367 боєприпасів, – розповів старший інспектор управління превентивної діяльності ГУНП в Тернопільській області Степан Джинджиристий.

Нагадаємо, місячник добровільної здачі зброї розпочався 1 березня. Краяни, які у цей період принесли до поліції незареєстровані небезпечні предмети, уникнули відповідальності за їх незаконне зберігання.

Серед зброї, яку здали мешканці краю, є мисливські рушниці – 97 гладкоствольна та 26 нарізних. Впродовж місяця до територіальних органів внутрішніх справ області громадяни здали пристрої для відстрілу гумових куль та газових пістолетів.

Всю зброю перевірили по спеціальному обліку, який засвідчує чи заперечує причетність до злочинів.

Під час місячника від кримінальної відповідальності за незаконне зберігання вогнепальної зброї та боєприпасів звільнено 9 громадян, – додав Степан Джинджиристий. – Вони вчасно звернулися до правоохоронців та повідомили про своє бажання позбутись незаконного арсеналу.

В управлінні превентивної діяльності кажуть, що 62 громадян, які добровільно здали зброю та надали відповідний пакет документів, узаконили право володіння нею. Ще 36 очікують на рішення щодо законності.

Степан Джинджиристий стверджує, що проблема “роззброєння” населення актуальна сьогодні, як ніколи, адже багато зброї потрапляє у маси зі сходу України. Тому такі заходи – це реальна можливість позбутися небезпечних арсеналів, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності за їх незаконне зберігання.

Звертаються правооронці Тернопільщини і до власників зброї, які не пройшли перереєстрацію. Їм необхідно з’явитися в органи внутрішніх справ, аби уникнути суворих заходів, пов’язаних з вилученням зброї та анулюванням дозволів на їх зберігання чи носіння.

Схожі статті