468×60
468×60

Доручення на автомобіль не означає наявності права власності на нього

Думка про те, що купівля автомобіля по дорученню економна та вигідна – помилкова. У цьому переконують працівники Реґіонального сервісного центру МВС в Тернопільській області.

Люди, придбавши залізного коня по генеральній довіреності радіють з того, що зекономили кілька тисяч гривень на сплаті податків, час, необхідний для ставання на облік та нерви при проходженні техогляду.

Проте на практиці, стверджує провідний спеціаліст сектору кадрового забезпечення та зв’язків з громадськістю Василь Барановський, ціна такої економії виявляється занадто високою.

- Якщо громадянин купує автомобіль за дорученням, власником він не стає. Автівкою і далі володіє той, хто вказаний у реєстраційних документах. Також власник транспортного засобу в будь-який момент може анулювати дане доручення і автомобіль доведеться повернути.

Анульовується автоматично доручення і при смерті власника-людини, вказаної у реєстрі. В цьому випадку автівку теж доведеться повертати спадкоємцям. Забрати транспорт можуть навіть виконавчі служби за борги безпосереднього власника.

Отримуючи автомобіль разом з генеральним дорученням, новий господар навіть не замислюється про те, що в будь-який момент він ризикує залишитися без свого залізного коня – продавець може зажадати повернення авто, закласти його або подарувати. І це в кращому випадку. У гіршому – покупцеві доведеться ще й доводити факт того, що автомобіль він не крав, а купив, віддавши свої чесно зароблені гроші.

- Ми радимо в обов’язковому порядку здійснювати перереєстрацію автомобілів, що в подальшому засвідчить їхню власність та гарантуватиме те, що транспорт ніхто не забере, – каже Василь Барановський.

При “покупці” автівки по дорученню слід пам’ятати, що заощадивши час і гроші одного разу, згодом можна отримати купу проблем, вирішення яких не лише влетить у копієчку, але й забере набагато більше енергії.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Схожі статті

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *