468×60
468×60

Вчасне звернення до працівників поліції допомогло жителю Тернопільщини вберегти свої кошти

telЖертвою телефонного шахрая ледь не став 59-річний житель Кременецького району. Схема, за якою хотіли ошукати чоловіка, незмінна: «Ваш син у біді – готуйте гроші».

Як розповів потерпілий, до нього на мобільний зателефонували вранці 7 лютого.

Незнайомець, який розмовляв російською мовою, повідомив, що син пенсіонера збив людину в Києві і йому загрожує в’язниця. Новина приголомшила чоловіка. Проте співрозмовник одразу заспокоїв потерпілого, мовляв, вихід є – потрібні 4 тисячі гривень.

За словами пенсіонера, він спочатку повірив співрозмовнику, адже його син дійсно перебуває на заробітках у столиці. Чому не зателефонував родичу і не перевірив інформацію, потерпілий пояснити не може. Каже – був у шоковому стані. За вказівкою невідомого, пенсіонер пішов до найближчого терміналу, аби перекинути гроші.

Вже після того, як кременчанин перерахував частину коштів, а це 1650 гривень, він вирішив зателефонувати до місцевого відділу поліції і з’ясувати ситуацію. Черговий сказав пенсіонеру, що це шахрайство і наголосив в жодному випадку не перераховувати більше грошей.

За фактом шахрайства розпочато кримінальне провадження. Правоохоронці вживають оперативно-розшукових заходів для розкриття злочину.

Співробітники поліції вкотре застерігають громадян від необдуманих вчинків. Не довіряйте інформації, яку отримуєте від незнайомих по телефону. Завжди перевіряйте її. Не поспішайте робити жодних дій особливо, якщо вони стосуються переказу грошей.

Якщо ж ви підозрюєте, що вас намагаються ошукати, негайно повідомляйте про це поліцейських за телефоном «102».

Схожі статті