Правоохоронці вже неодноразово розповідали, застерігали, попереджали та нагадували по телебаченню, радіо і на сторінках преси про так звані «телефонні шахрайства». Та наші краяни, на жаль, продовжують потрапляти у тенета аферистів.
Аби врятувати сина від проблем із законом, 84-річна жителька Заліщицького району перерахувала на рахунок зловмисників шість тисяч гривень. Як розповіла потерпіла правоохоронцям, до неї вранці на мобільний зателефонував невідомий чоловік з прихованого номера і повідомив, що її син нібито побив людину і за це йому загрожує кримінальна відповідальність. Аби врятувати родича від проблем із законом, потрібно заплатити гроші. Ціна питання – десять тисяч гривень.
Почуте приголомшило. Старенька не стала нічого з’ясовувати, а почала діяти за вказівками незнайомця. От тільки 10 тисяч гривень у бабусі не виявилося, тож вона сказала, що може зібрати лише 6 тисяч гривень. Співрозмовник погодився. Жінка за вказівкою зловмисника поїхала до райцентру, аби через банк переказати гроші. Весь час шахрай тримав свою жертву на зв’язку, постійно телефонував до неї і казав, що робити. Діставшись до банківського відділення, пенсіонерка попросила працівника установи допомогти їй. Шахрай продиктував працівникові номер банківського рахунку і той через термінал перекинув 6 тисяч гривень на чужий «електронний гаманець».
Те, що потрапила у тенета шахраїв, старенька зрозуміла після того, як до неї зателефонував ввечері син та запевнив, що з ним усе гаразд і нікого він не побив.
За даним фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 ККУ – шахрайство. Зловмисників розшукують.
Правоохоронці звертаються до громадян бути уважними і обережними та не вірити невідомим людям, що за гроші пропонують вирішити проблеми. Також міліціонери дають кілька корисних порад для громадян, як не стати жертвою «телефонних шахраїв».:
1. Обов`язково розкажіть своїм близьким родичам, особливо старшому поколінню, про існування такого роду шахрайств.
2. Не піддавайтесь емоціям. У жодному разі, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.
3. Попросіть людину, яка вам зателефонувала, назвати ім’я вашого рідного, місто в якому він живе, описати його зовнішність і відповісти на запитання особистого характеру. Пам’ятайте, у пройдисвітів одна мета – видурити у вас гроші.
4. Спробуйте якнайшвидше зателефонувати тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.
Якщо ж ви все ж опинились в подібній ситуації – не зволікаючи, телефонуйте «102». Ваше оперативне повідомлення дозволить правоохоронцям швидко відреагувати та затримати шахраїв.