468×60
468×60

Бережіться работорговців!

1Торгівля людьми – була і залишається однією із головних проблем в Європі. Не вийняток і Тернопільщина.

За словами фахівців відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВС України в Тернопільській області, щороку збільшується кількість людей, які стають жертвами продажу. Як правило це жінки і попадають вони у сексуальну індустрію.

“Робота дівчатам. За кордоном. Легально. Інтим виключений”, – саме через такі оголошення, стверджують правоохоронці краю, найчастіше вербують жінок у сексуальне рабство. Проте, як показує практика, якраз за такими фразами найчастіше ховається справжня індустрія секс-торівлі.

Не виняток і інші замітки, в яких пропонують дівчатам високооплачувані робочі місця за кордоном у якості офіціанток або танцівниць, куховарок та барменів.

Другий шлях – вербувальники підшукують молодих жінок, що мають матеріальні труднощі і пропонують їм виїхати на заробітки за кордон, гарантуючи нормальні умови життя. Найпопулярніші фрази у цьому випадку: повернетеся – житимете на відсотки. Заробите не тільки на ліки стареньким батькам, але і накопичите “зелених” дитині на навчання у вузі.

Тим, хто мріє вийти заміж, неодмінно пообіцяють знайомство з шейхом, а потім дістають альбом з фотографіями якихось дівчат, які нібито у такий спосіб знайшли заморське щастя. Цей прийом, до речі, психологи називають “апеляцію до авторитету”.

У відділі боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми стверджують, що шахраї уміють вправно маніпулювати людьми і знають, як робити принадні пропозиції. Вербувальниками, як правило, стають ті, хто побував в сексуальному рабстві або ж мають до “нічних метеликів” безпосереднє відношення.

Але мрії швидко забуваються. По прибуттю до чужої країни у дівчат забирають документи і повідомляють, що їх продали, як секс-рабинь. Перший місяць вони, потрапивши в боргове рабство, безкоштовно обслуговують клієнтів, відпрацьовують суму, на яку були оформлені закордонний паспорт і куплені авіаквитки. Проте, замість витрачених 500 доларів, їм виставляють борг до 10000 доларів. І рабині не можуть повернутися додому поки не розрахуються з “господарем”.

Дівчат тримають групами в третьосортних готелях під цілодобовою охороною. Якщо рабиня відмовляється обслуговувати клієнтів, сутенери ламають їй волю: не годують і постійно б’ють.

“Господарі” по причині і без штрафують полонянок, примушують збирати гроші на якийсь невідомий “конверт”, перетворюючи неіснуючий борг на вічну кабалу.

Жінки повертаються з полону на батьківщину страшно заляканими. Одні побоюються, що рано чи пізно про все дізнаються близькі люди і відвернуться від них, інші ж панічно бояться переслідування з боку торговців людьми.

В Україні працюють сім організацій, де жертвами секс-індустрії надають не тільки психологічну, але і матеріальну, і юридичну підтримку.

Нагадаємо, що наприкінці літа, працівники відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВС України в Тернопільській області, викрили факт торгівлі людьми з метою їх подальшої сексуальної експлуатації.
Бізнес на людях організував 31-річний тернополянин спільно з 27-річним жителем Чортківського району. Молоді люди шукали та вербували дівчат через мережу Інтернет. У ході слідства, правоохоронці з’ясували, що лише у липні – серпні цього року зловмисники завербували двох панянок. Та завершити угоду торгівцям не вдалося. Від сексуального рабства молодих жінок врятували правоохоронці.

Ще одну групу затримали міліціонери  відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВС України в Тернопільській області спільно з працівниками прикордонного оперативно-розшукового відділення «Ужгород». Зловмисники намагалися власним транспортом переправити сімох жінок за кордон для роботи в сфері інтимних послуг.

Усі матеріали за даними фактами внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 149, частиною 2 (торгівля людьми) Кримінального кодексу України. Зловмисників затримано.

У жовтні їхні справи передали на розгляд суду.

Схожі статті

-1 коментарі

Comments are closed.